Volejbalová akademie- DÁREK PRO NOVOBORSKÉ DĚTI...

05.05.2016 17:58

Borská volejbalová akademie Jiskra,dárek pro novoborské děti


Vzniká Borská volejbalová akademie... 

    Na severu  Čech vzniká zajímavý projekt pro děti - Borská volejbalová akademie při TJ Jiskra, kterou povede metodicky  a  trenérsky  zkušený  trenér  Mgr.Šín Milan. Jeho  družstva  získala titul mistra České republiky a řadu dalších medailí.  Trenér, který vychoval desítky extraligových hráčů a hráček. Ve své práci stále používá  nejnovější tréninkové metody i bohaté zkušenosti z trenérské práce z takových klubů jako Setuza Ústí nad Labem (junioři mistři ČR), SK Volejbal Ústí nad Labem, SKP Sever Ústí nad Labem (juniorky mistři ČR, kadetky bronz, opakovaná vítězství v ČP žákyň, kadetek,...), TJ Agro Kolín (žákyně mistři ČSSR, kadetky bronz,...).
 
    Děti z Volejbalová akademie  nebudou samozřejmě jen trénovat, ale také hrát pravidelné soutěže. Už nyní  je připravený soutěžní kalendář tzv. Borské ligy v barevném minivolejbalu (turnaj každou druhou sobotu v měsíci), Lužické ligy v minivolejbalu či krajského přeboru Liberecka v barevném minivolejbalu. Prvním vrcholem činnosti je účast na Novoborské sportovní olympiádě v červnu 2016.

   "Povedlo se. Sluníčko volejbalu stoupá po obloze sportů... Máme pro děti národní školy (1.- 5.třída) jednoduchou, jedinečnou hru z rodiny minisportů. Hru, která láká svojí jednoduchostí a emočností. Hru přístupnou každému prvňáčkovi, stejně jako páťákovi. Česko očaroval virus barevného minivolejbalu... Barevný minivolejbal vytváří možnost získat  nové duše v této náročné době pro pravidelnou pohybovou činnost "

Barevný minivolejbal jinak- profesionalita, pestrost, emoce, vítězství.

      "Kdo nyní zaseje barevný minivolejbal, určitě sklidí velký šestkový volejbal. Pokud chceme mít opravdu bohatou úrodu, je třeba akceptovat potřeby člověka stejně jako didaktiku učení a zdokonalování. Boj o dětské dušičky má svoje zákonnitosti. Pokud je chceme získat, je třeba jim nabídnout něco systémového, dokonalého a perfektně fungujícího. Je třeba se našim svěřencům dostat pod kůži a do jejich dušičky."

Co nového nabízí Borská volejbalová akademie při TJ Jiskra

    Akademie nabízí nový přístup k výchově a učení dětí... Akademie bude leckdy suplovat rodinu,školu a ulici v oblasti pohybových aktivit dětí. Hlavní metodou naší pedagogické práce bude pochvala. Snaha přistihovat  děti v situacích, kdy se jim daří, kdy vítězí a tím jim umožnit kladné prožitky, radost, potěšení...

Sedmero práce v Borské volejbalové akademii při TJ Jiskra

1.Trenér vymýšlí a buduje dávno před tréninkem

2.Trenér plánuje, motivuje. Již nyní máme sestavený kalendář pilířových akcí, při učení využíváme zásady a metody didaktiky učení. Trenér pracuje každodenně s motivací... Matematika patří do tréninkového procesu... Bodujeme, vyvěšujeme pořadí, evidujeme rekordy, předáváme motivační kartičky, diplomy, medaile,...

3.Pestrost tréninků... Vyhýbáme se stereotypu. Chceme, aby tréninky byly pestré, přitažlivé, dobrodružné. K tomu nám pomáhá také učební systém dvanáctka...

4.Průpravné hry, soutěže patří do tréninku. Děti si rády hrají, děti si chtějí hrát...

5.Neustálé novinky. Změna pravidel, recesní instrukce. Každý ténink musí mít náboj, svoji duši...

6.Běh vždycky a všude. Využíváme běh jako nejpřirozenější pohybovou aktivitu dětí. Vítejme tréninkové kolotoče...

7.Umožňujeme svým svěřencům pocítit úspěch, vítězství. Počínaje těmi nejdrobnějšími vítězstvími až po ty velké sportovní, životní... Využití médií, barevných webovek..

Pro koho je  Borská akademie  určena...

     Volejbalová akademie pod TJ Jiskra Nový Bor  je vytvořena pro děti ve věku od 5 do 11 let. Tudíž pro děti národní školy. Cílem je nabídnout novoborským dětem atraktivní, zajímavé tréninky nasycené pozitivními zážitky.... V současné době již děti nelétají po ulici s mičudou u nohy či v rukách... V současné době musí kluby suplovat v pohybové aktivitě i roli rodiny, leckdy i školy a ulice.

Patronem tohoto projektu jsou město Nový Bor, firma Ježek.sw, ZŠ U lesa Nový Bor, ZŠ Náměstí Nový Bor a ZŠ Arnultovice. A věříme, že výčet partnerů není uzavřený...

Jaké jsou cíle Volejbalové akademie při TJ Jiskra Nový Bor?

     Cílem akademie je v první řadě získání dětí pro pravidelnou pohybovou činnost. Dále nabídnout dětem v rámci Školních volejbalových center při ZŠ v Novém Boru slabikář pohybu, v kterém bude mít vedle technických gest  ovládání míče také veledůležité místo gymnastika (kotouly, stoje, přeskoky, překážkové dráhy,...) ,lehká atletika (atletická abeceda, skoky, hody,...). Cílem je výchova hráče atletického typu.

Kde získáme  děti? Jakou máme koncepci z tohoto pohledu?

   Děti chceme získávat především tvrdou a dobrou prací. Po domluvě s vedením jednotlivých novoborských škol v měsíci lednu a únoru 2016 proběhe na třech školách dvoukolový nábor v hodinách tělesné výchovy formou  prezentace barevného minivolejbalu. První hodinu budou děti seznámeny s míčovým tréninkem a druhou hodinu si zkusí svůj první "barevný" turnaj. Na základě zájmu dětí  budou vytvořeny na každé škole dvě tréninkové skupiny. Mladší děti (Orlíci- Klokánci- Tučňáčci) 1.- 3.třída a starší (Orli- Klokani a Tučňáci) 4.- 5.třída ZŠ.

Co bude dále s dětmi, které budou navštěvovat  Školní volejbalová centra?

   Děti budou mít prioritně zajištěnou tréninkovou činnost jedenkrát týdně na kmenové škole, žádná povinnost a starost pro rodiče. Aktivnější děti (aktivnější rodiče) mohou navíc docházet na klubové tréninky své věkové kategorie do sportovní haly.

Volejbalová akademie bude součástí  koncepci novoborského volejbalu

     Dalším cílem volejbalové akademie je vytvořit širokou základnu volejbalu na národní škole v Novém Boru a tím vytvořit předpoklady pro talentované děti hrát volejbal na republikové úrovni.

Na co se děti mohou těšit? V čem bude akademie jiná než  tréninky v klubech?

    Děti nemusí za tréninky cestovat a  mohou se těšit na zábavné tréninky, kde se naučí ovládat své tělo v rychlosti, koordinačně být dál než ostatní a silově nezanedbaní. Naučí se také základy  gymnastiky a atletiky. Koordinačně zdatní jedinci se učí s míčem mnohem lépe...