Nezlomní "válečníci"

03.08.2015 16:07


Vkontakte

Lidé, které pokládáme za úspěšné, za obrovské talenty nebo prostě jen šťastlivce, si také prošli pády a nezdary. Společné jim bylo to, že nesvěsili hlavu a nesložili ruce do klína. Zkoušeli to dál a jinak. A nevzdali to ...

Beyonce

beyo

První televizní vystoupení ještě v sestavě Girl's Tyme přenášené do celých USA, byl totální propadák. Dnes má Beyonce 20 Grammy a 52 nominací.

Walt Disney

disney

Vyhodili ho z novin, protože "neměl žádnou fantazii" a "trpěl nedostatkem dobrých nápadů". Také ho utvrzovali v tom, že Mickye Mouse je předem odsouzen k nezdaru a později, že Disneyland bude přitahovat leda tak místní sebranku.

Joanne Rowling

rowling

Matka samoživitelka, žijící z podpory. Rukopis Harryho Pottera jí vrátili dvanáctkrát a až jedno nevelké londýnské nakladatelství souhlasilo s vydáním. Její dnešní majetek je odhadován na miliardu dolarů.

 Oprah Winfrey

oprah

Vyhodili ji kvůli nízké sledovanosti pořadu. Po sedmi letech začala se svou vlastní talk show, kterou v průběhu pětadvaceti let viděli lidé v stošestačtyřiceti zemích. Dnes je majitelkou vlastního televizního kanálu.

Stehen King

king

Třicetkrát byl odmítnut se svým románem «Carrie». Když se mu nakonec podařilo ho vydat, prodal se milion výtisků a román se stal kultovním. Celkový objem prodaných Kingových knih je 300-350 milionů knih.

Oliver Stone

stone

Legendární režisér a scénarista odešel z Yale, aby napsal svůj první román. Ten odmítla všechna nakladatelství, na která se obrátil.

Steven Spielberg

spielberg

Dvakrát se pokoušel dostat na filmovou školu. Pokaždé ho odmítli s poznámkou: "Bez talentu".

The Beatles

beatles

První nahrávací společnost je odmítla se slovy, že se jí nelíbí jejich zvuk. Navíc dodala, že malé kytarové skupiny vycházejí z módy a oni stejně nemají v showbyznysu žádnou budoucnost

Elvis Presley

presley

První vystoupení krále rokenrolu byl trapas. Šéf klubu, ve kterém to Elvis zkusil, mu řekl: "Kamaráde, v tomhle nemáš šanci. Radši se vrať k náklaďáku".

Thomas Edison

edison

Učitelé ho pokládali za "příliš tupého, než aby se čemukoli mohl naučit". Z práce ho dvakrát vyhodili pro "nedostatečnou pracovitost". Když se ho později novináři ptali, jaké to bylo, tisíckrát za sebou se zmýlit při svém vynálezu, Edison jim odpověděl: "Já jsem se tisíckrát nezmýlil. Žárovka zkrátka byla vynálezem, k němuž vedlo tisíc kroků".

Federico Fellini

fellini

První Felliniho filmy neměly úspěch ani u kritiky, ani u diváků. V tisku vyšla věta: "O Fellinim víckrát neuslyšíme". Pak přišla "Silnice", které se dostalo více než padesáti různých ocenění.

Winston Churchill

churchill

Churchill v základní škole propadl a dvakrát se mu nepodařilo udělat zkoušky na vojenskou akademii. Ministerským předsedou se stal až ve dvaašedesáti. Byl však doslova ztělesněním nezlomné vůle. Později napsal: "Nikdy se nevzdávejte. Nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, ani ve velkých věcech, ani v maličkostech, ani v úplných drobnostech ne, nikdy se nevzdávejte, pokud to neohrozí vaši čest a zdravý rozum. Nikdy se nepodejte síle, nikdy se neskloňte ani před evidentně převažující mocí svého protivníka".