Kvalifikace LM: Fatai v Moskvě řádil! Dal gól CSKA, kopačkou vyřídil obránce

29.07.2015 10:51


Útočník Sparty Kehinde Fatai vstřelil na půdě CSKA důležitý gól, stačil i vyřídit obránce           

Trochu překvapivě dostal šanci v základní sestavě a pořádně se činil! Útočník Sparty Kehinde Fatai byl ve 3. předkole Ligy mistrů na půdě CSKA Moskva nepřehlédnutelnou postavou. V prvním poločase nejdříve vstřelil důležitý gól, poté se dostal i do nepříjemného střetu. Při pokusu o nůžky totiž nešťastně trefil kopačkou do obličeje protihráče.

Fatai vystřídal v základní sestavě Portugalce Marca Paixaa a brzy ukázalo, že šlo o šťastnou volbu. Favorizovaní domácí šli sice ve 14. minutě do vedení, o pouhou minutu později už ale bylo vyrovnáno.

Střelcem byl právě nigerijský útočník, jenž do Sparty přišel v létě z rumunské Astry. Před vápnem se k němu odrazil míč, Fatai neváhal a napálil ho do sítě. Pomohla mu k tomu i teč obránce CSKA.

To ovšem nebylo od rychlého forvarda zdaleka vše. Za několik minut mohl dokonce poslat svůj tým do vedení, jeho dobře mířenou střelu ale tentokrát gólman Igor Akinfeev dokázal vyrazit.

VIDEO ' Sestřih nejdůležitějších momentů zápasu CSKA - Sparta

V poslední minutě prvního dějství pak přišla další Fataiova chvilka, tentokrát ovšem z jiného soudku. Útočník Sparty se ve vápně CSKA pokusil o nůžky, jenže obránce Kirill Nababkin byl rychlejší.

Ruský obránce míč Fataiovi hlavou upálil, což se mu stalo osudným. Útočník už svůj pohyb nedokázal zastavit a napálil kopačkou Nababkina přímo do obličeje. Osmadvacetiletý fotbalista se okamžitě svalil na zem a musel být ošetřován.

Nababkin, který opouštěl hřiště se zkrvaveným obličejem, musel nakonec o poločase střídat. To Fatai se na hřiště pochopitelně vrátil a pomohl Spartě k velmi nadějné remíze 2:2. Ta dává pražskému týmu do odvety velkou šanci na postup.      

              Kehinde Fatai se omlouvá soupeři