iDNES: Sparta- Baník Ostrava

02.08.2015 08:47


Zdeněk Ščasný měl svým svěřencům co říci

Ještě deset minut před koncem doma Sparta prohrávala s Baníkem 0:1. Nakonec však přišel závěrečný obrat a letenské mužstvo slavilo výhru 3:1, navíc se do sestavy vrátil kapitán David Lafata, který zároveň i vyrovnal na 1:1. Trenér Zdeněk Ščasný tak mohl být spokojený. "S Davidem to bylo riziko, neměl to jednoduché, ale vzal to a šel se bít na plac," řekl po utkání kouč Letenských.

Poprvé od zranění jste do utkání poslal Davida Lafatu a hned vás nastartoval za obratem. Bylo znát, že chyběl hodně?
"Je hrozně důležité, že se trefil. Bylo obrovské riziko postavit ho do zápasu, neměl to vůbec jednoduché, ale vzal to a šel na plac. Teď už to od něj může být jenom lepší. Je třeba však pochválit i ostatní hráče, kteří se rvali."

Vy jste proti Baníku provedl hned sedm změn. To všechno kvůli zápasu s CSKA?
"Zaprvé jsem to udělal proto, aby si někteří hráči odpočinuli. Bohužel jsem nemohl nechat na lavičce Matějovského s Dočkalem, což mě mrzí. Na druhou stranu jsem ty změny udělal, aby ti co tu jsou, hráli. Všichni mají svou kvalitu. Hušbauer odehrál slušně 60 minut, od Paixaa třeba čekáme víc. Dnes nehrál dobře, byl pomalý." 

Napověděl vám tedy dnešní výkon směrem k sestavě ve středeční odvetě?
"Byl bych rád, kdyby jo, ale myslím si, že vůbec. Ve středu hrajeme s úplně jiným soupeřem, který hraje úplně jiným stylem. CSKA je posazeno kvalitou a kádrem někde jinde."
Co se stalo s Michalem Breznaníkem, který musel předčasně střídat?
"Utrpěl obrovského koňara. Noha mu hrozně otekla."

Proč nebyl Lukáš Vácha ani na lavičce náhradníků?
"Lukáš měl včera na tréninku menší kolizi. Na poslední chvíli jsem zvažoval, zda ho postavit, chtěl jsem, aby hrál ve druhém poločase s Matějovským ve středu, ale šli bychom do rizika, tak jsem si to nakonec rozmyslel, aby mě to nelákalo."