Bonnerová přišla o parťačku kvůli Slukové: Nechala se zmanipulovat

29.07.2015 11:17


Rozpad českého beachvolejbalového páru Kristýna Kolocová, Markéta Sluková má následky i u druhé české dvojice           
Beachvolejbalistka Martina Bonnerová Česká beachvolejbalistka Martina Bonnerová v akci Markéta Sluková (vlevo) navrhla Kristýně Kolocové, aby se jejich cesty při turnajích v plážovém volejbalu rozešly. Hráčky rozpad úspěšné dvojice potvrdily na tiskové konferenci. Kolocová se na bývalou parťačku nekoukala zrovna mile...

Kristýna Kolocová není jediná plážová volejbalistka, která najednou nemá s kým hrát. Martina Bonnerová zůstala bez parťačky Barbory Hermannové, jež doplní Markétu Slukovou. Bonnerová se nebrání myšlence zkusit hrát s Kristýnou Kolocovou, přestože jsou obě polařky menších postav.

Máte už v hlavě, co bude dál, s kým byste v budoucnu mohla hrát?
"Ta informace, že končíme, přišla z nenadání a byl to pro mě docela šok. Zatím jsem neměla moc času nad tím přemýšlet, rozhodně bych ale v hraní nechtěla přestat. Do beachvolejbalu dávám už několik let úplně všechno."

Přestože jste obě menších postav, uměla byste si představit případnou spolupráci s Kristýnou Kolocovou?
"Kristýna byla postavena do stejně blbé a nefér situace jako já. Bohužel to vyšlo tak, že jsme obě malé polařky a nevím, jestli by naše hra dávala nějaký smysl. Myslím si ale, že Kristýna je velice talentovaná hráčka a neskutečná bojovnice a já bych to s ní alespoň chtěla zkusit
 

Jak vnímáte odchod vaší dosavadní partnerky Barbory Hermannové do týmu s Markétou Slukovou?
"Nečekala jsem to. Oznámit rozchod uprostřed sezony se prostě nedělá, je to nefér nejen vůči mně, ale i celému týmu a hlavně sponzorům. Myslím, že kdyby se nerozešla Kolocová se Slukovou, vůbec by na nějaký rozchod nepomyslela. Bohužel se nechala zmanipulovat. To mě moc mrzí, věřila jsem jí a věřila jsem, že v budoucnu spolu ještě něco dokážeme. Měly jsme dlouhodobé cíle, ty se ale bohužel díky neprofesionálnímu rozdělení obou reprezentačních týmů vedoucím projektu Beach Rio 2016 Simonem Nauschem už neuskuteční."

Martina Bonnerová s Bárou Hermannovou ještě jako pár  
Martina Bonnerová s Bárou Hermannovou ještě jako pár

Myslela jsem, že jsme kamarádky

Můžete popsat, jak jste se o jejím rozhodnutí dozvěděla a jak jste následně reagovala?
"Měli jsme mít trénink v pátek ráno s naším trenérem Martinem Tichým. Trénink ale skončil dříve, než začal, protože nám Bára oznámila, že před časem dostala nabídku od vedoucího projektu Beach Rio 2016 Simona Nausche hrát s jeho snoubenkou Markétou Slukovou, a že se rozhodla, že tu nabídku přijme. Ani já, ani trenér jsme nevěděli, co na to máme říct, byli jsme postaveni před hotovou věc. Ptala jsem se, co mám teď v půlce sezony dělat já, ale odpovědi se mi nedostalo. Přijde mi to sobecké a dost mě to zklamalo, protože jsem si celou dobu myslela, že jsme dobré kamarádky."

Kam jste se společně s Hermannovou mohly podle vašeho názoru dostat?
"S Bárou jsme za naší kariéru byly občas nahoře, občas dole. Vážím si úspěchů, kterých jsme dosáhly a vítězství nad světovými týmy, která nám dokazovala, že na to máme. Nicméně tuto sezonu se nám nedařilo, ale s celým týmem jsme pracovali na tom, aby se naše situace zlepšila. Osobně si myslím, že jsme ještě nebyly na našem herním vrcholu a věřila jsem v lepší časy. Zabalit to po pár nepodařených turnajích mi přijde škoda, a to si myslím i o týmu Kolocová, Sluková."