10.Dám do toho všechno!

30.07.2015 10:04


Středa 8.července 2015; 7:47 hodin

To že se nám, lidem, někdy něco nepodaří splnit, to se klidně může stát. A také se to stává. Někomu častěji, někomu méně. Okolí nám může připomínat, že jsme již mnohokrát zklamali. Mohou tvrdit, že patříme mezi ty, kteří vše vždy zkazí a nic se nám nepovede. My ale víme, co nám tím dávají najevo: Pouze jejich vlastní slabost! Ti, kteří nás odrazují od dosažení našich snů a s přemírou snahy se starají více o okolí, než o sebe samotné, se bojí jedné věci - abychom nebyli lepší než oni! Abychom něčeho nedosáhli, zatímco oni věčně dřepí ve svém pohodovém koutku přeplněném strachem, modlíc se, aby je nikdo z jejich okolí nepředčil! Jejich soupeřivá mysl si nepřeje být někým horším. Úplně je vyžeňte z hlavy a zapomeňte na jejich poznámky, postrádající špetku moudrosti. Takových už bylo a bude... Vaši pozornost soustřeďte na něco úplně jiného, na váš jediný důležitý úkol:

Vaším jediným úkolem je vydat ze sebe maximum!

Všechny odezvy, poznámky, komentáře, narážky půjdou naprosto mimo vás, pokud si ve svém srdci budete upřímně jisti, že jste ho do nesnadného úkolu vložili úplně celé! Avšak dát do činnosti úplně všechno - to chce vnitřní sílu. Především víru v sebe samotného! Poté vám ale již nic nebrání ve spuštění té laviny činů, které vás začnou přibližovat k vašemu vytouženému cíli. "No jo, zní to hezky, ale co kdyby se náhodou něco zvrtlo a nepodařilo se mi to?" Přesně v tento moment je na místě otázka: Pokud do uskutečnění cíle dáte všechno - veškeré své vědomosti, vaší neochvějnou víru a každou myšlenku, každý čin, každý pohyb podřídíte svému cíli - budete se sami před sebou stydět, pokud se vám cíle nepodaří dosáhnout? Ne! Nezapomeňte: Pokud jste vydali to nejlepší z vás, víc jste učinit nemohli... Tudíž to není žádná ostuda a důvod k hanbě! Rosteme přece neúspěchy!

Odstartovali jsme...

Jak ale mohu vědět, zda jsem ze sebe skutečně vydal 100 procent? Přesně k této otázce jsme se měli dopracovat. Z této perspektivy je naprosto lhostejné, zda cíle dosáhnete, nebo ne. Vám možná ne, ale pokud jste do činnosti za jeho získáním obětovali 100 procent, je to vše, co jste mohli učinit! Obětovali jste veškeré své dovednosti. A pokud se to přesto nepovedlo, znamená to pouze jednu věc: V tento moment ještě nejste připraveni cíle dosáhnout. Je možné, že jde o obrovský cíl (možná je to zatím pouze sen) a vy k jeho dosažení holt ještě potřebujete dorůst nebo si na uskutečnění nechat více času. Je nezbytné ještě více se naučit, zjistit více informací, nechat si poradit od zkušenějších a podobně. Ale ten nejdůležitější krok je již za vámi - pustlili jste se do akce za jeho dosažením!

Otevřete šampáňo...

Je možné, že právě zažíváte takovéto období. A pokud jste do uskutečnění svého cíle obětovali maximum, a přesto se to nepovedlo, právě nastala chvíle pro otevření šampaňského, namísto zklamání! Jistě jste se při práci naučili kvantum nových věcí, nebo ne? Přišli na postupy, které jednoduše nelze praktikovat, nebo ne? A další pokus už bude mnohem snadnější... To jsou ty největší dary, které si můžeme z tohoto procesu odnést! Obohatíme tím svůj charakter a při dalším pokusu budeme opět silnější a nezdolnější. Pokusů máme přesně tolik, kolik si zamaneme. Začneme-li takto uvažovat, začneme tak podvědomě jednat. A to při všem, na co sáhneme. Chce to ovšem hodně trpělivosti a praxe!

Připravím pro nás prověrku...

A teď se společně pojďme pustit do takové prověrky, zda naše snažení obvykle bývá maximální, nebo ne. Existuje takový stručný manuál, díky němuž si můžeme sami sebe prověřit. Je to rádce, který nám pomůže dát do všeho své maximum - využít svůj potenciál. Ale pozor! Zároveň také pozná, když s ním nejednáte fér. Je pojmenován Zrcadlový test: "Vše záleží pouze na tom, zda jste schopni podívat se do zrcadla a osobě, kterou zde spatříte, s upřímností říci, že jste odvedli své maximum!"